Przedszkole Miejskie nr 17
w Gorzowie Wlkp.
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

27.02.2015 Zabawy z przyjaciółmi Granda gr.V i gr. VII

27.02.2015 Zabawy z przyjaciółmi Granda gr.V i gr. VII
W czasie ferii Pani Jagoda zrobiła miłą niespodziankę naszym przedszkolakom i przyprowadziła do przedszkola swoich pupilów – Dropsa i Fago. Pieski od razu polubiły nasze przedszkole i oczarowały dzieci. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

Zobacz zdjęcia w galerii

2015.02.27 Drops i Fago - nowi przyjaciele gr.V i gr. VII

22.10.2014 - Duet „Jeg, duj Roma”

22.10.2014 - Duet „Jeg, duj Roma”
 
Duet „Jeg, duj Roma”
 
Nasze przedszkole odwiedził duet „Jeg, duj Roma” . Siostry – Hania i Zuzia zaprezentowały dzieciom piękne romskie tańce  oraz stroje.  Przedszkolaki zapoznały się z pochodzeniem Romów, ich językiem oraz tradycjami.

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.10.22 - Duet "Jeg...duj...ROMA" - Cygańskie rytmy - gr. I - VIII

17.10.2014 - Sałatka jarzynowa

17.10.2014 - Sałatka jarzynowa
Robimy sałatkę jarzynową
 
Z myślą o jarzynowych witaminkach, postanowiliśmy zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji Myszki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.10.17 - Robimy sałatkę jarzynową- gr V Myszki

10.10.2014 - Światowy Dzień Drzewa

10.10.2014 - Światowy Dzień Drzewa
 
Światowy Dzień Drzewa
 
Dzień Drzewa to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja ta nie ominęła naszego przedszkola. Każda z grup  miała w tym dniu zajęcia  z edukacji ekologicznej oraz zadanie nadania imienia nowo posadzonemu drzewku. Grupa MYSZEK swoje drzewko nazwała „NOREK”.

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.10.10 - Światowy Dzień Drzewa - gr. I - VIII

07.10.2014 - Wycieczka do Mniszek

07.10.2014 - Wycieczka do Mniszek
 
Wycieczka do Mniszek
 
Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach to założony w wyremontowanych dawnych budynkach folwarcznych ośrodek, w którym mogliśmy zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów. Odwiedziliśmy kolejno:  kuźnie, warsztat bednarski, pszczelarza, garncarza, szewca, praczkę, dawny skład kolonialny, wnętrze kuchni, oraz mleczarza. Następnie odbył się  spacer do dawnego spichlerza, oglądanie wnętrza i wyposażenia dawnej klasy szkolnej, warsztatu wikliniarskiego. Dzieci zobaczyły tam sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznały cykl prac rolniczych i dawne maszyny rolnicze. W warsztatach tych Myszki mogły spróbować zrobić wiklinowy wózek, który potem zabrały do domu.

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.10.07-Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach gr. III i V

30.09.2014. - Filharmonia

30.09.2014. - Filharmonia
„ The Best off… czyli najlepsze przeboje
muzyki klasycznej”         
                          
Myszki miesiąc wrzesień zakończyły muzycznie. Pojechaliśmy do Filharmonii Gorzowskiej na zajęcia z cyklu „Klasyka z klasą”. Dzieci uczestniczyły w koncercie pt. „ The Best off… czyli najlepsze przeboje muzyki klasycznej”. Słuchacze przy pomocy konferansjerki  oraz muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej wybrali się w podróż po krajach Europy aby w nich znaleźć najwspanialsze kompozycje wszech czasów. Dzieci usłyszały takie utwory jak: Aria na strunie G J. S. Bacha, Walc „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa, Aria Torreadora z opery Carmen G. Bizet, Marsz Radeckiego J. Straussa, O sole Mio, Poranek E. Griega, Can Can J. Offenbacha. Oprócz instrumentalistów na scenie pojawił się światowej sławy śpiewak operowy David Beucher.

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.10.03 - Filharmonia - Akademia Muzyki- gr V Myszki i gr IV Muchomorki

30.09.2014. - Rekord Guinnessa w szczotkowaniu zębów

30.09.2014. - Rekord Guinnessa w szczotkowaniu zębów
Pobijamy rekord Guinnessa
 
30 września 2014 r. dokładnie o godz.12.00 dzieci w całej Polsce rozpoczęli szczotkowanie zębów. Robiły to przez 2 minuty, dzięki temu pobiły rekord Guinnessa. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu zwrócić uwagę na problem próchnicy, który jest nadal bardzo poważny -  prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych tą chorobą*! Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh. W naszym przedszkolu udział wzięło 166 dzieci, a w całej Polsce 313 328 tys. Każde dziecko otrzymało certyfikat świadczący o uczestnictwie w ustanawianiu Rekordu.
Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy!

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.09.30 - Rekord Guinnessa w szczotkowaniu zębów - gr. I - VIII

22.09.2014. - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

22.09.2014. - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 
Już po raz drugi w Polsce obchodzony był Dzień Przedszkolaka. Celem tego dnia jest m. in. : propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego, dostarczenie dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem, oraz integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób oraz instytucji  mających wpływ na wizerunek oraz jakość funkcjonowania przedszkoli. W naszym przedszkolu świętowaliśmy wspólnie. Dzień rozpoczęliśmy od uroczystego korowodu z instrumentami, podczas którego pozdrawialiśmy przechodniów. Każdy kto ,,natknął się’’ na przemarsz przedszkolaków otrzymał  emblemat z informacją o święcie. Po powrocie, odbyły się zawody sportowe, po których każdy uczestnik został odznaczony medalem. 

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.09.22 - Przedszkolaki świętują

20.09.2014. - Lubuski Festiwal Siatkówki

20.09.2014. - Lubuski Festiwal Siatkówki
 Lubuski Festiwal Siatkówki
   W dniach 20-21 września odbyła w Gorzowie Wlkp. I edycja "Lubuskiego Festiwalu Siatkówki" . Dzieci z grupy Myszek ( Oliwia Wieczorek, Antek Bezdel, Borys Kowalczuk, Szymon Oszmyła)   oraz Wiewiórek, reprezentując nasze przedszkole pod barwami Kamerunu, wzięły udział w międzyprzedszkolnych zawodach sportowych. Impreza odbyła się w sali gimnastycznej I LO przy ul. Puszkina. Oprócz zmagań sportowych, przedszkolaki zaprezentowały również układ taneczny (m. in.Alicja Januszonek, Hania Małecka, Mila Tomiak). Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do zawodów, głośny doping oraz za poświęcony sobotni czas!
 

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.09.20 - Lubuski Festiwal Siatkówki- gr V i VII

19.09.2014. - Wycieczka do lasu w Lipkach Wielkich

19.09.2014. - Wycieczka do lasu w Lipkach Wielkich
 
Wycieczka do lasu w Lipkach Wielkich
 
Dnia 19.09.2014r. grupa V  wraz z grupą IV pojechała na wycieczkę do lasu w Lipkach Wielkich. Na  Myszki  i Muchomorki czekał w lesie Pan Leśniczy, który opowiedział dzieciom  o przyrodzie, zwierzętach leśnych oraz zbieraniu grzybów. Każde dziecko było zaopatrzone w koszyczek do którego  zbierało dary lasu, miedzy innymi były to jadalne grzyby. Z racji tego, że akurat w tym dniu przypadał Dzień Sprzątania Świata to przedszkolaki z zapałem sprzątały las. Oprócz tego dzieci odwiedziły lotnisko i oglądały tam różne samoloty.

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.09.19 - Wycieczka do lasu w Lipkach Wielkich gr V Myszki oraz gr IV Muchomorki

12.09.2014. - Grillowanie MYSZEK

12.09.2014. - Grillowanie MYSZEK
 Grillowanie MYSZEK
 

Dnia 12.09.2014r odbył się integracyjny grill z rodzicami i dziećmi grupy V. Rodzice przynieśli ze sobą smakołyki, akcesoria do grillowania oraz dobry humorJ Pogoda „Myszkom” dopisała więc spotkanie spotkało się dużą frekwencją. Oprócz grillowania odbyły się wspólne tańce oraz zabawy na placu zabaw przy przedszkolu. Dzieci mogły również namalować farbami wielkoformatową pracę z tego spotkania. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tak miłego grillowania!

 

Zobacz zdjęcia w galerii

2014.09.12 -Integracyjne grillowanie - rozpoczęcie roku szkolnego V gr MYSZKI

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...