„Zamień Odpady na Kulturalne Wypady” w Gorzowie Wlkp.

 
Serdecznie zapraszamy
do udziału w akcji
„Zamień odpady na kulturalne wypady”


W 2012 roku Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp. obchodzi 20-lecie swojej działalności. Jednym z wydarzeń towarzyszących temu jubileuszowi będzie akcja „Zamień odpady na kulturalne wypady”. Kampania ta, której pomysłodawcą jest Fundacja Ekorozwoju z siedzibą we Wrocławiu ma charakter ogólnopolski.

W największych miastach kraju odbywają się akcje wymiany surowców wtórnych na bilety przeróżnych instytucji kulturalnych (teatry, kina, filharmonie, muzea) i sportowych.
Zwróciliśmy się do pomysłodawcy o pomoc w organizacji akcji aby Gorzów znalazł się również na kulturalno-ekologicznej mapie Polski.
„Zamień Odpady na Kulturalne Wypady” w Gorzowie Wlkp.
Miejsce: Gorzów Wielkopolski
Bulwar Zachodni

Termin: sobota 24 marca 2012r.
Czas trwania akcji: godz. od 10.00 do 15.00 /lub do wyczerpania biletów/
Patronat nad akcją: Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Każda osoba, która przyniesie określoną ilość surowców wtórnych (makulatura, butelki plastikowe PET lub puszki aluminiowe po napojach, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny), otrzyma bilet do gorzowskich instytucji kulturalnych, rozrywkowych i sportowych (kina, teatr, muzea, galerie, wydarzenia sportowe, kluby fitness itp.).
Pula biletów: 1220

Zasady akcji:
Jedna osoba będzie mogła otrzymać wyłącznie 1 bilet, nawet jeżeli przyniesie więcej surowców wtórnych. Aby otrzymać 1 bilet należy na akcję przynieść minimalną, określoną ilość odpadów danego typu:
- 10 butelek plastikowych,
- 10 puszek aluminiowych po napojach
- 5 kg makulatury,
- 3 sztuki małego sprzętu RTV AGD np. suszarka, klawiatura, mikser
- 1 sztuka dużego sprzętu RTV AGD np. .lodówka, telewizor, monitor
Akcja ma na celu uświadomienie społeczności naszego miasta jak ważnym problemem są odpady oraz jak wiele możemy zyskać znając podstawy racjonalnego, właściwego z nimi postępowania.