Wigilia

 
Wigilia w przedszkolu
 
„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”
 
 
Dziecko w wieku przedszkolnym z dużym zainteresowaniem przygląda się życiu najbliższego środowiska. Zapoznając dzieci z naszym regionem, uczymy je rozpoznawania śladów przeszłości i rozwijamy zdolności postrzegania teraźniejszości. Ważne jest, aby obyczaje pozostające w pamięci starszych ludzi przekazać najmłodszemu pokoleniu i zaszczepić przywiązanie do tradycji przodków.
Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina. Dlatego też 22 grudnia zorganizowaliśmy wspólną Wigilię dla dzieci i pracowników przedszkola.
Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń, co zresztą trwało dłuższą chwilę... (przecież nie można nikogo pominąć)... przyszła pora na posiłek. Nasi kucharze przygotowali wspaniałe potrawy wigilijne, które o dziwo, zadowoliły podniebienia wszystkich przedszkolaków. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem. Każdy z przedszkolaków śpiewał co sił w płucach.
Wszyscy byli zachwyceni i bardzo wzruszeni podniosłą, świąteczną atmosferą, która panowała dzisiaj w naszym przedszkolu.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

2009.12.22 - Wigilia