Pasowanie na Czytelnika

 
Dnia 21.05.2010 r.
w Bibliotece Plastusia
dzieci z gr. VI
zostały uroczyście Pasowane
na Czytelników Tęczowej Biblioteki.
 
 
Dzieci z grupy VI systematycznie uczęszczają do Biblioteki Plastusia przy ul. Kombatantów 2, która jest filią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta. Korzystają tu z bogatego księgozbioru – przeglądają książeczki, dzielą się swoimi wrażeniami, rozmawiają o nich z innymi dziećmi, niektóre proszą o radę a w końcu dokonują samodzielnego wyboru książek do wypożyczenia. Największą popularnością cieszą się książki przyrodnicze, o dinozaurach, książeczki znanych pisarzy i poetów J. Tuwima,
J. Brzechwy, W. Chotomskiej, H. Łochockiej, D. Gellner, baśnie i bajki bogato ilustrowane. Dzieci doskonale znają zasady korzystania z biblioteki – zachowują się tu cicho i spokojnie, nie przeszkadzają innym, wiedzą gdzie ułożone są tematycznie książki.
 
Tu właśnie w Bibliotece Plastusia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika „Tęczowej Biblioteki”. Dzieci złożyły przyrzeczenie, którego tekst świadczył o tym, że będą przestrzegały zasad właściwego korzystania z książek, potrafiły o nie dbać i je szanować. Po symbolicznym przejściu przez Encyklopedię – stanowiącą symbol wiedzy zostały pasowane wielką kredką na czytelnika biblioteki przez kierowniczkę p. Jolantę Karaśkiewicz.
Dzieci zaprezentowały także występ artystyczny. Recytowały wiersz pt. „Moje bajki” B. Szelągowskiej, śpiewały piosenkę pt. „Książeczka”, a także przedstawiły inscenizację wiersza pt. „Żuk” J. Brzechwy. Na koniec otrzymały kolorową ulotkę z Tęczowej Biblioteki promującą akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i słodycze.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

2010.05.21 - Pasowanie na Czytelnika - gr. VI