31.05.2010 - Dzieciaki na Księżycu!

 
 
„Dzieciaki na Księżycu”
 
Dni Dziecka w kosmicznym klimacie!
 
 
 
  Dnia 31 maja 2010 roku dzieci z grupy III przeżyły kosmiczną przygodę. W ramach akcji „Dzieciaki na Księżycu” zorganizowanej w Centrum Handlowym „Askana” mogły zdobyć wiedzę o kosmosie i przekonać się jak wygląda księżyc. Aby połączyć naukę z przygodą wszystko odbywało się w formie zabawy. Mali odkrywcy mogli dowiedzieć się o planetach i układzie słonecznym, zobaczyli jak wygląda ich miasto widziane z kosmosu, a także zobaczyli repliki prawdziwych urządzeń kosmicznych.
  Plan podróży składał się z kilku części:
  Moduł Kulturalny: to kolorowanie kosmicznych obrazków w mini placu zabaw i zwiedzanie ekspozycji składającej się z replik, fotografii i repliki skafandra Niel’a Amstronga, który nosił w podboju Kosmosu. Odwiedzając moduł kulturalny dzieci mogły dowiedzieć się, poza wieloma innymi rzeczami, kto był pierwszym człowiekiem stąpającym po Księżycu, w którym roku i na jakim statku kosmicznym.
  Moduł Ziemski: polegał na zaproszeniu na zajęcia, podczas których dzieci mogły założyć „okulary robota” i w ten sposób poznać, a bardziej wyobrazić sobie, jak widzą roboty. Mogły również oglądać zdjęcia związane z przestrzenią kosmiczną i jej podbojem oraz mogły zobaczyć swoje miasto widziane z kosmosu.
  Moduł Księżycowy: to część, na którą dzieci oczekiwały z niecierpliwością, tu mogły założyć skafander astronauty i stąpać po powierzchni Księżyca. W tej części dzieci skakały, biegały i grały w przeróżne gry, celem była maksymalna zabawa.
Plan podróży zakończył się wręczeniem dyplomów kosmonauty. Każde z dzieci otrzymało również smakowitego loda zrobionego z kosmicznego pyłu.
  Dzieci były szczęśliwe a na ich twarzach nieustannie gościł uśmiech. Kto wie, może dzięki tej wycieczce wyrośnie nam prawdziwy kosmonauta!

Zobacz zdjęcia w galerii

2010.05.31 - „Dzieciaki na Księżycu”